Bio

Bio

CZ  EN

Kapela vznikla v roce 2020, kdy se dala dohromady parta kamarádů, kteří se už nějakou dobu sami hudebně hledali. Vzniklá formace Mr.Lovo byla výsledkem jejich společné lásky k experimentu, improvizaci a otevřenému přístupu k hudební tvorbě. Od prvotních coververzí skladeb známých umělců z oblasti jazzrock / fusion a funk se dopracovali k vlastnímu tvůrčímu výrazu a začali skládat vlastní hudbu.

Pokud je posluchač zvídavý, čeká ho neobvyklý hudební zážitek. Barvitá hudební zákoutí se hemží hudebními hádankami, které Mr.Lovo pomáhá rozluštit s výsledkem, který ucho sice překvapí, ale naštěstí jen a jen milým, uvolňujícím a harmonickým rozuzlením.

Přestože každý člen kapely představuje absolutně svébytnou tvůrčí sílu, všichni zapadají jako cihličky do mozaiky, kterou je tvář Mr.Lovo.

Po řadě koncertů nahrála skupina také live streamovaný koncert a následně natočila debutové album, jehož release je plánován na červen 2022. V tomto roce začala také spolupráce se společností Musicraft.

Složení
Petr Venkrbec: sax, synth, wind controller
Martin Poledna: piano, synth
Ladislav Výmola: kytara
Rumil Kofta: baskytara, kontrabas
Libor Orel: bicí


The band was formed in 2020 by friends who had been searching for their individual music expression for a while. Eventually, Mr.Lovo was a result of their mutual love for creative and experimental approaches to music. Through a period of cover versions of various artists mainly from jazz-rock / fusion and funk, they developed their unique expression and started making their original music.

If the listener is curious enough, they are in for an unusual ride. Colourful sonic landscapes are full of riddles asking for musical solutions which might surprise the ears, but luckily end up being pleasing, satisfactory and harmonious.

Although the five musicians are all strong individuals and creative forces in their own right, they fall into the jigsaw like pieces into a mosaic resulting in the very strong synergy which is Mr.Lovo.

After a period of live concerts, they recorded a live stream concert followed by their debut album released in 2022. They started to cooperate with Musicraft in the same year.

Line up:
Petr Venkrbec: sax, synth, wind controller
Martin Poledna: piano, synth
Ladislav Výmola: guitar
Rumil Kofta: bass
Libor Orel: drums

Copyright © pd